dla domu

Generuj darmową energię

szanowni państwo

Jeżeli stoicie przed dylematem czy zainstalować system fotowoltaiczny, zapoznajcie się z niniejszą stroną a najlepiej zadzwońcie do nas a udzielimy niezobowiązujących informacji. Wiemy o fotowoltaice sporo, gdyż uczymy się tego tematu od wielu lat i przeprowadziliśmy wiele instalacji na przełomie okresu w których funkcjonujemy. Zapewne zgodzicie się Państwo z nami, iż dla gniazda rodzinnego najważniejsze są bezpieczeństwo i zdrowie rodziny. Dla nas, w  codziennym naszym funkcjonowaniu, to najważniejsze wartości.  

Zaczynaliśmy naszą przygodę z odnawialnymi źródłami energii w Norwegii, kraju liderującym w tym obszarze na Świecie. Uczyliśmy się zatem od najlepszych. Mamy wieloletnie tradycje dekarskie, zatem wiemy jak bezpiecznie zamontować konstrukcje nośne a na nich panele fotowoltaiczne. Nasi eksperci są certyfikowanym instalatorami a korzystamy tylko i wyłącznie z naszych ekip, które znamy i sami rekrutujemy.

Decydując się na instalacje przyczynicie się Państwo do zwiększenia czystości powietrza w ogóle a szczególnie w Państwa okolicy. Zadzwońcie do nas a bez zobowiązań postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania.

+48 602 703 695

Genner sp. z o.o | ul. Grudniowa 44, 26-600 Radom

kluczowe korzyści

Szybki zwrot z inwestycji

Inwestycja w fotowoltaikę zwróci się Tobie już po czterech latach od montażu.

Odliczenie od podatku

Przekażemy Tobie dokładną instrukcję postępowania jak odliczyć pełną kwotę montażu.

5000 złotych refundacji

Składamy niezbędne dokumenty do programu
„Mój Prąd”.

KOMPONENTY WIODĄCYCH PRODUCENTÓW

Posiadamy w ofercie panele wiodących marek. Pomożemy Ci wbrać odpowiedni wariant inwestycji oraz obliczymy rozmiar instalacji dla Twojego domu lub firmy. 

BEZPŁATNY SERWIS ORAZ 12-LETNIA GWARANCJA

Przyznajemy 12 lat gwarancji na wykorzystany osprzęt oraz prace montażowe.

MAGAZYNOWANIE NADWYŻEK PRODUKCJI ENERGII

Niewykorzystane nadwyżki produkcji prądu nie przepadają, zostaną zużyte w innych dniach.

NIEZALEŻNOŚĆ ENERGETYCZNA

Wyeliminowanie ryzyka zmian cen energii.

WYSOKA JAKOŚĆ WYKONANIA

Mamy 7 letnie doświadczenie dekarskie, wiemy jak precyzyjnie wymierzyć i bezpiecznie zamontować osprzęt, nie naruszając konstrukcji dachu

SPEŁNIENIE WSZELKICH NORM
BEZPIECZEŃSTWA

Posiadamy Certyfikat Urzędu Dozoru Technicznego.

PEWNOŚĆ I RZETELNOŚĆ

Montaż wykonują tylko i wyłącznie własne, certyfikowane ekipy.

SZYBKOŚĆ MONTAŻU

Z reguły potrzebujemy na montaż 2 dni z zachowaniem wysokich standardów jakości.

 

MONITORING INSTALACJI 24H

Wszystkie wykonane przez nas instalacje podłączamy do inteligentnego systemu monitorowania, który natychmiast poinformuje nas o ewentualnych niedociągnięciach w działaniu.

PEŁNA KONTROLA BIEŻĄCEJ PRODUKCJI PRĄDU

W standardzie przekazujemy profesjonalną aplikację.

WYŻSZA JAKOŚĆ POWIETRZA

Redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

 

Przykładowe wyliczenie ulgi podatkowej

Przykładowa wartość instalacji fotowoltaicznej z montażem

22 000 PLN

Wartość zwrotu z programy „Mój Prąd”

5 000 PLN

Rzeczywisty wydatek = kwota odliczenie od podstawy opodatkowania

17 000 PLN

Kwota zaoszczędzona w wyniku ulgi termomodernizacyjnej

2 890 PLN

inne usługi

Fotowoltaika jest naszą specjalnością, ale świadczymy również szeroki wachlarz niestandardowych usług.

Panele dachówki

Znasz tę innowacyjną metodę połączenia pokrycia dachowego i paneli fotowoltaicznych w jednym?

roboty dekarskie

Myślisz o instalacji fotowoltaicznej ale obawiasz się o nośność dachu, lub myślisz o remoncie dachu?

pompy ciepła

A może interesuje Cię samo ogrzewanie i ciepła woda?

farma fotowoltaiczna

Chcesz mądrze i bezpiecznie zainwestować, czy wiesz jakie zmiany prawne się szykują?

serwis aut elektrycznych

Myślisz o zakupie samochodu na prąd, albo chcesz sprawnie i szybko ładować Swojego elektryka?

wydajna klimatyzacja

Upały dają ci się we znaki?

Najczęściej zadawane pytania

Jak działa system fotowoltaiczny?

Panele fotowoltaiczne, zatem to co Państwo widzicie na dachach, są połączone ze sobą w całość a kolejno podpinane pod inwerter. Czyli panele są odpowiedzialne za przekształcanie promieni słonecznych w prąd stały, który dochodzi do inwertera, a jego zadaniem jest zamiana w prąd stałego w zmienny, zatem ten, który mamy w domach.

Jakie formalne przeszkody czekają mnie, jeśli zamierzam zainstalować panele fotowoltaiczne?

W terminie nie później niż 30 dni przed planowanym terminem przyłączenia mikroinstalacji (zatem tej o mocy do 50kW) należy złożyć zgłoszenie do dystrybutora energii. Takie zgłoszenie wymaga podania kilku danych opisujących schemat instalacji, specyfikację techniczną, itp… Nic strasznego, ale wymaga to skupienia i poświecenie „chwili” czasu nad tematem. Dlatego jeśli zdecydujecie się na nasze usługi, firma Genner zrobi to za Państwa. Co ważne takie mikroinstalacje nie wymagaj żadnych specjalnych pozwoleń budowlanych ani koncesji. 

Montażu paneli dokonują firmy specjalizujące się i certyfikowane w tym zakresie, a co z dopasowaniem i znajomością konstrukcji dachowych?

Wszelki sprzęt i urządzenia związane z fotowoltaiką mają dokładne specyfikacje techniczne gdzie opisany jest między innymi ciężar itp… Podobnie dach ma określone parametry nośności czy wytrzymałości. Profesjonalista powinien sobie poradzić z ustaleniem tych wyliczeń i dać jasno znać czy w ogóle montaż na dachu jest możliwy. W przypadku kiedy nie, instalujemy system na ziemi. Zapewne niejednokrotnie Państwo widzieli stojące panele w ogródkach. Nie możemy gwarantować profesjonalizmu innych firm, jednak nasza firma Genner wywodzi się z dekarstwa. O dachach wiemy wiele i umiemy bezpiecznie dopasować odpowiedni system PV (fotowoltaiczny) do konstrukcji dachu bądź jasno stwierdzić, że na konkretnym dachu montaż jest niemożliwy.

Co się dzieje z nadwyżkami wyprodukowanej energii?

Zapewne słyszeliście Państwo, iż nadwyżki są gromadzone na naszym koncie u dystrybutora energii i w momencie, kiedy potrzebujemy jej więcej niż dostarcza system, jest ona pobierana właśnie z sieci. Zatem Nadwyżka zgromadzona w dni, kiedy jest wysokie nasłonecznienie, jest dla nas wirtualnie przechowywana a w momencie kiedy mamy niedobór dodatkowo przesyłana. Należy pamiętać, że z nadwyżki zgromadzonej w danym momencie należy skorzystać w ciągu 12 miesięcy od momentu jej zgromadzenia. To znów pokazuje jak ważny jest dobór właściwej i profesjonalnej firmy do zaprojektowania i zamontowania systemu PV. Złe wyliczenia mogą spowodować, że nie zdołamy skonsumować nadwyżek energii albo w drugą stronę będziemy nadal korzystali z energii sieciowej i za nią płacili.

Po jakim czasie zwraca się inwestycja w panele fotowoltaiczne?

Mniej więcej jest to okres około 8-10 lat. Jednak mamy liczne formy wsparcia budżetowego jak program „Mój prąd”  czy odpis od podatku, które opisaliśmy szczegółowo na naszej podstronie „dla rodziny”. Do tego dochodzi jeszcze jedna ważna sprawa, o której często zapominamy. Kluczowym jest dobór właściwych urządzeń, mocy i rozmieszczenia paneli. Zatem winniście Państwo zwrócić uwagę na profesjonalizm firmy montującej. Nasza firma Genner poświęca wiele czasu na etapie projektowania na powyższe sprawy. Korzystamy z odpowiednich programów badających nasłonecznienie, mamy specjalistyczne urządzenia pomiarowe aby dokładnie dobrać sprzęt i zaprojektować jego rozmieszczenie. To wszystko o czym napisaliśmy powyżej pozwoli często skrócić wspomniany okres zwrotu nawet o połowę.

Czy na co dzień system wymaga mojej obsługi, nastawiania, itp…?

Nie, system PV jest bezobsługowy. Jedyne co warto to zainstalować sobie aplikacje, którą Państwu nieodpłatnie dodamy, do kontroli efektywności instalacji. Pracujemy na systemach, które maja wbudowany specjalny moduł komunikacyjny Wi-Fi umożliwiający taką obserwacje.

Czy za podstawę odliczenia od podatku można przyjąć całość wydatków na system fotowoltaiczny, to jest montaż i zakup sprzętu oraz jak ta kwota ma się do programów wsparcia finansowego?

Czy za podstawę odliczenia od podatku można przyjąć całość wydatków na system fotowoltaiczny, to jest montaż i zakup sprzętu oraz jak ta kwota ma się do programów wsparcia finansowego?

Czy można odliczyć od podatku wydatki na montaż systemu fotowoltaicznego w przypadku finansowania go na kredyt?

Tak, opieranie się o kredyty czy pożyczki pozwala podatnikowi na odliczenie tych kwot, jeśli to on będzie spłacał zaciągnięte na ten cel zobowiązania. 

Czy cień wpływa na efektywność działania paneli fotowoltaicznych?

Oczywiście tak. Aby panele osiągnęły optymalną moc konieczne jest aby promienie słoneczne padały bezpośrednio  na nie. Dlatego przy projektowania systemu uwzględniamy wszystkie aspekty, miedzy innymi przesłonienie. Tak projektujemy ustawienie paneli aby wyeliminować takie ryzyka.   

Jak długo będzie działać instalacja fotowoltaiczna?

Gwarancja na panele fotowoltaiczne z reguły opiewa na 25 lat. Ale z praktyki wiemy, czytając doniesienie oraz obserwując systemy zainstalowane wcześniej w Skandynawii, że będą działały nawet 45 lat. Zatem na pewno okres ten znacząco przekroczy okres zwrotu z inwestycji. 

Czy i na jakim poziomie działają panele fotowoltaiczne w dni pochmurne?

Owszem, zachmurzenie wpływa na pracę ogniw fotowoltaicznych. Kiedy chmury przykrywają słońce nasze urządzenia te są w stanie generować energię elektryczną, ale produkują jej mniej niż przy przejrzystym niebie. Panele są tak skonstruowane aby czerpać energię również ze słońca rozproszonego. Pochmurne dni nie są jednak dużą przeszkodą dla fotowoltaiki, w dłuższej perspektywie (np. w zwyczajowym rocznym okresie rozliczeniowym) są bowiem bilansowane nadwyżkami z dni słonecznych. Zatem do profesjonalnego wyliczenia docierającej energii słonecznej winno się wziąć pod uwagę ilość promieniowania, która dociera w okresie 12 miesięcy. I znów powtarzamy, iż precyzyjne wyliczenie tych wskaźników jest bardzo istotne a nasza firma Genner, dzięki doświadczeniu umie to zrobić. Instalacja, które wyprodukuje w skali roku więcej energii elektrycznej niż można wykorzystać nie ma ekonomicznego sensu gdyż nadwyżki przepadną.

zadowoleni klienci

“Instalacja została wykonana bez zarzutu. Wybrałem firmę GENNER, ponieważ już wcześniej współpracowałem z nimi w zakresie remontu dachu. Mam dość skomplikowany konstrukcyjnie dach i znajomość technik dekarskich była dla mnie istotna. Nie zawiodłem się. Praca została wykonana z należytą starannością. Po zakończeniu prac całość jest nienagannie zamontowana i  działa bez zarzutu.”

Łukasz Bartosiewicz

“Doradca firmy GENNER odpowiedział mi na liczne moje pytania, a jestem pasjonatem techniki. Po rozmowie wykonaliśmy inny schemat instalacji niż wcześniej zamierzałem. Po obserwacji wyników i oszczędności jakie poczyniłem, racja jest po stronie Genner. Co dla mnie ważne, wszystko zostało wykonane oprócz tego, że techniczne bez zarzutu, to schludnie, czysto i perfekcyjnie.”

Jarosław Podkowa

Logo Genner- pomarańczowe

Generuj darmową energię

Akceptuje
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów: "Polityka Cookies".